Kırık koltuklu AJet’ten havada kazık

Türk Hava Yolları tarafından Anadolu Jet’in yerine kurulan ve rötarları nedeniyle eleştirilen, bazı uçaklarda koltuklarının da kırık olduğu ortaya çıkan AJet, yiyecek-içecek satışlarındaki yüksek fiyatlarla da dikkat çekiyor.

Su bile ikram etmeyen AJet, her şeyi Euro kuru üzerinden satıyor. Yurtdışı seferlerinde ızgara köfte ya da piliç 525, bir bardak çay veya kahve 140 lira. Sandviç ve koladan 350 lira alınıyor. Sandviçler 7 Euro’dan satılıyor. Genel Müdür Kerem Sarp’ın çift maaşlı olduğu AJet için İYİ Parti Samsun Milletvekili Erhan Usta, TBMM’ye soru önergesi verdi. Usta “Uçuşların neredeyse tamamında 2 ile 10 saat arası rötar yaşanıyor. İptaller oluyor. Vatandaşlar havalimanlarında sinir krizi geçiriyor. AJet’in zulmüne ne zaman müdahale edilecek?” diye sordu. 

AKP’li Tayyar bile yakındı: Tam facia

Düşük maliyetli olması nedeniyle tercih edilen ama aksaklıklarla eleştirilen AJet’e AKP’li Şamil Tayyar da tepki gösterdi. Tayyar “Eskiden zenginler, ağalar, beyler binerdi uçağa. AKP döneminde uçaklar geniş kitlelere ulaştı. Bu gelişme AKP’lilerin gururla anlattığı başarı öyküsüydü. Ya şimdi? Önce bilet fiyatları çıldırdı, sonra rötarlar. Hele AJet tam bir facia. Bunu hak etmiyoruz” dedi.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir