Roberto Martinez: İlk golü atarak oyunun kontrolünü ele geçirdik

İHA

2024 Avrupa Futbol Şampiyonası (EURO 2024) F Grubu ikinci maçında Portekiz, Dortmund’da oynanan müsabakada A Milli Futbol Takımı’nı 3-0 yendi.

Karşılaşmasının ardından Portekiz Teknik Direktörü Roberto Martinez, basın toplantısında konuştu.

“Takım olarak maçtan maça ilerlemeye kaydettiğimizi gösterdik”

Martinez sözlerine şöyle başladı:

Çekya’ya karşı oynadığımız seviyede aynı maçı oynadık. İlk golü biz attık, bu önemliydi. Türkiye de maça iyi başladı. Atmosfer harikaydı. Biz oyuna odaklandık. İlk golden sonra maçı kontrol ettik. Maçı kontrol altında gol yemeden sürmemiz önemliydi. Grubu birinci sırada bitireceğiz. Şimdi 3. maçı düşüneceğiz. Oyuncuların tavrı ve yaklaşımı çok mutlu etti. Takım olarak maçtan maça ilerlemeye kaydettiğimizi gösterdik.

“Ronaldo zaten harika”

Deneyimli savunma oyuncusu Pepe’nin iyi bir profesyonel örnek olduğunu ifade eden Martinez, Cristiano Ronaldo için ise, şu şekilde konuştu:

Ronaldo zaten harika. Bu maçta Fernandes’e asist yapması Portekiz futbolu için önem verdiğini gösteriyor. Bu futbol dünyasında anlatılmalı. O pozisyonda asist yapmayı tercih etmesi atabileceği golden daha anlamlı.

“Türkiye bireysel yeteneğe sahip bir takım”

Kolay bir maç oynamadıklarını söyleyen Roberto Martinez, şunları dedi:

Türkiye bireysel yeteneğe sahip bir takım. Bunu bugün çok iyi durdurduk. İlk golü attığınız zaman sahada kendinize alan açıyorsunuz. Yüksek tempoda bir maç oldu. Atmosfer de birazcık bunu yaptı. Golü attığınızda her iki ekibin performansını etkiliyor. Biz ilk golü atmakla kontrolü ele geçirdik. Çok iyi savunma yaptık. Türkiye’nin boşluk bulmasına izin verseydik farklı bir durum olabilirdi. Arda Güler oyuna girdiği zaman biz odaklanmaya devam etti. Savunmada disiplinden ayrılmadık ve golü yemeden tamamladık.

“Bugün sahaya giren taraftarın niyeti iyiydi”

Maçta sahaya giren taraftarların sorulması üzerine Martinez, şunları dedi:

Endişelendiriyor. Bugün sahaya giren taraftarın niyeti iyiydi. Yıldız futbolcuları görüp bu hareketi yapıyor. Kötü niyetli bir kişi girerse başlarına başka şey olabilir. Taraftara da doğru mesajı vermek lazım. Bu yaptığınız doğru bir şey değil.

“Taraftar, oyuncuları enerji ile doldurdu”

Roberto Martinez son olarak Portekiz taraftarının inanılmaz olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle tamamladı:

Oyuncular bundan gurur duydu. Enerji ile doldular. Devre arasında net olarak bunu görebiliyorduk. Bu maçı kaybetme lüksleri olmadığını da gördük. Çünkü taraftar, oyuncuları enerji ile doldurdu.

Haber Kaynağı: İhlas Haber Ajansı (İHA)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir